مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۱۰/۲۱

فرماندار زرند در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید شرکت گاز ناحیه زرند:

پوشش گازرسانی زرند در استان کرمان بی نظیر است

فرماندار زرند با بیان اینکه پوشش گازرسانی زرند در استان کرمان بی نظیر است، گفت: با تکمیل و بهره برداری از پروژه گازرسانی به دهستان صعب العبور حتکن، پوشش گازرسانی در شهرستان زرند به بالای ۹۸ درصد خواهد رسید.

♦️فرماندار زرند با بیان اینکه پوشش گازرسانی زرند در استان کرمان بی نظیر است، گفت: با تکمیل و بهره برداری از پروژه گازرسانی به دهستان صعب العبور حتکن، پوشش گازرسانی در شهرستان زرند به بالای 98 درصد خواهد رسید.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، علی صادق زاده فرماندار در آئین تودیع و معارفه رئیس جدید شرکت گاز ناحیه زرند، با بیان اینکه ۹۷ درصد شهرستان زرند گازرسانی شده که در سطح استان بی نظیر است، افزود: یکی از دغدغه ها و معادلات پیچیده ما پروژه گازرسانی به دهستان صعب العبور و کوهستانی حتکن بوده که تاکنون بالای 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا 10 روز آینده 6 روستا از این دهستان گازرسانی میشود.

♦️وی ادامه داد: شرایط توپوگرافی و ویژه دهستان حتکن کوهستان‌های رفیع و مسیر تردد آن پیچ در پیچ و دارای شیب های تند است و زمین مسیر عبور لوله های گاز از جنس سنگ بسیار محکم بوده که عملیات حفاری برای دفن لوله‌های گاز را با دشواری‌های فراوانی روبرو ساخته که با پیگیری های فراوان و همت بلند متخصصان این مرز و بوم، حداکثر تا سه ماهه اول سال آینده پوشش گاز رسانی به دهستان حتکن کامل و به بهره برداری ۱۰۰ درصدی می رسد.

♦️فرماندار زرند با بیان اینکه زرند در مسیر توسعه اقتصادی و تبدیل به قطب صنعت تولید فولاد کشور و منطقه قرار دارد، افزود: پروژه خط ویژه گازرسانی به صنایع و تقویت گازرسانی شهرستان در حال پیگیری و اجرا می‌باشد که تاکنون خط ۳ اینچ، تا روستای علی آباد از توابع بخش مرکزی (روبروی کارخانه فولاد زرند ایرانیان) رسیده که به مصرف صنایع آن منطقه خواهد رسید.

♦️نماینده عالی دولت اضافه کرد: این خط لوله کمکی باید به منطقه سیریز زرند نیز برای احداث یک مجموعه تولید کنسانتره سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و فولاد بدست بخش خصوصی برسد.

♦️صادق زاده خاطر نشان کرد: اهداف اصلی این پروژه شامل گازرسانی به صنایع فولاد و نیروگاه برق، همچنین تقویت خطوط  لوله ۱۲ اینچ گازدار موجود کرمان_زرند و در ادامه پروژه گازرسانی به نیروگاه در حال احداث سیکل ترکیبی ۴۸۴ مگاواتی علی آباد زرند و کارخانه فولاد و دیگر صنایع منطقه زرند است.

♦️نماینده عالی دولت همچنین با اشاره به وجود معدن سنگ آهن سادات سیریز با ذخایر غنی و به دنبال آن احداث کارخانه کنسانتره سنگ آهن صد درصد بومی که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، افزود: با اجرای کامل پروژه تولید فولاد سیریز طی سالهای آینده، گامی بلند در راستای تبدیل شدن شهرستان زرند به بزرگترین تولید کننده فولاد خاورمیانه برداشته می شود.  

♦️در ادامه محمدرضا رهبر مقدم رئیس سابق شرکت گاز ناحیه زرند نیز گفت: روستاهای تزرج شرقی در دهستان سربنان، ده میلان، مدبون، سرخانی، انجیردر و پشته مور در دهستان حتکن تا 10 روز آینده تزریق گاز می شوند و عملیات نصب انشعاب شروع خواهد شد.

♦️وی افزود: روستاهای سرباغ حتکن، سکوکان، ده قاضی، سوسفید و امرودیه نیز تا سه ماهه اول سال آینده از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

♦️رهبر مقدم ادامه داد: تقریبا تمامی روستاهای زرند و واحدهای تولیدی و صنعتی که فاقد گاز بودند با همکاری فرمانداری شهرستان، بخشداران مرکزی و یزدان آباد، مدیر جهاد کشاورزی، رییس شرکت پخش فرآورده های نفتی و مدیر توزیع برق به طرق مختلف مجوز گازرسانی اخذ شده است و در مرحله نقشه برداری و تهیه مدارک جهت انجام مناقصه هستند که از جمله آن ها می توان به روستاهای ده عباس، رحمت آباد، چاه غلامعلی، حصن آباد، دهزوییه، لرد دشتخاک، باب هوتک، داربیدخوان و خصوصا واحدهای تولیدی مرغداری و دامداری در این مناطق اشاره کرد.

♦️وی افزود: انشاالله در سال آینده با گازرسانی مناطق مذکور، گازرسانی شهرستان زرند در بخشهای مختلف شهری، روستایی و همچنین واحدهای صنعتی و تولیدی به عنوان اولین شهرستان استان کرمان به مرز ۹۹ درصد خواهد رسید.

♦️بر اساس این گزارش در پایان از زحمات و تلاش های جهادگونه و یک ساله "محمدرضا رهبر مقدم" رئیس پیشین شرکت گاز شهرستان و زحمات وی در طول تصدی این پست تقدیر ویژه بعمل آمد و "اردشیر سلطانی نژاد" با حکم  منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان به عنوان رئیس جدید این شرکت معرفی شد.

💫روابط عمومی فرمانداری زرند


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲