مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۸/۲۱

سرپرست جدید صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد؛

نسبت به پرداخت حقوق و امنیت شغلی کارگران شریف معادن ذغالسنگ متعهدیم

✔️فرماندار زرند؛
💥هیچ گونه کوتاهی و اجحاف در حق و حقوق کارگران پذیرفتنی نیست
 
♦️سرپرست جدید صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان زرند که در محل فرمانداری برگزار شد، تاکید کرد: نسبت به پرداخت بموقع حقوق و مزایا و امنیت شغلی کارگران شریف معادن شرکت ذغالسنگ استان کرمان، متعهد و پایبند هستیم.
 
🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، جلسه کمیسیون کارگری شهرستان به ریاست علی صادق زاده فرماندار و با حضور حسین عامریان سرپرست صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد، اعضای شورای تامین و مدیران، نمایندگان کارگری شرکت معادن ذغالسنگ استان کرمان در محل فرمانداری برگزار شد.
 
♦️این جلسه با پیگیری و رایزنی های متعدد و دعوت رسمی مهندس صادق زاده فرماندار زرند و خانم شریعتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، از دکتر حسین عامریان سرپرست صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد جهت سفر به زرند، با محوریت بررسی مسائل، مشکلات و رسیدگی به مطالبات کارگران معادن شرکت ذغالسنگ استان کرمان برگزار شد.
 
♦️دکتر عامریان در این جلسه با بیان اینکه حل و فصل مسائل و مشکلات همیشگی مجموعه معادن شرکت ذغالسنگ نیاز به اصلاحات اساسی و ویژه ای دارد، افزود: این اصلاحات و تغییرات از مدیریت تا طبقات کارگری ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
 
♦️وی همچنین با تاکید بر اصلاحیه برخی از قوانین مورد تصویب مجلس شورای اسلامی در خصوص بازنشستگان و کارگران معادن ذغالسنگ، گفت: متاسفانه با بی تدبیری و سو مدیریت برخی از مدیران قبلی در صندوق و شرکت ذغالسنگ استان کرمان، نارضایتی های کارگری در راستای مطالبات قانونی خود افزایش داشته است.
 
♦️سرپرست جدید صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد ادامه داد: برخی از پیمانکاران خصوصی حق کارگران شریف معادن ذغالسنگ را مورد اجحاف قرار دادند که برخورد جدی، قانونی و پیگیری و معرفی قضایی ایشان از اولویت های صندوق بازنشستگی فولاد می‌باشد.
 
♦️دکتر عامریان با بیان اینکه در بدترین شرایط اقتصادی صندوق هیچ موقع و در هیچ شرایطی موضوع ترخیص و یا تعدیل نیرو مطرح نبوده است و نخواهد بود، تاکید کرد: نسبت به پرداخت تمام و کمال و بموقع حقوق و مزایا و امنیت شغلی کارگران شریف معادن شرکت ذغالسنگ استان کرمان، متعهد و پایبند هستیم.
 
♦️وی ایجاد برخی از سوءتفاهم ها و شایعات را در بحث واگذاری شرکت ذغالسنگ به شرکت های خصوصی را کذب محض دانست و تصریح کرد: 100% شرکت گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد متعلق به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد است لذا قرار گرفتن شرکت ذغالسنگ استان کرمان در زیرمجموعه شرکت گروه سرمایه گذاری فولاد بیانگر این است که شرکت ذغالسنگ کماکان و فی السابق زیرمجموعه صندوق فولاد خواهد ماند.
 
♦️دکتر حسین عامریان با اشاره به مطالبه تبدیل وضعیت کارگران و بحث استخدامی ایشان را منوط به رای دیوان عدالت اداری عنوان کرد و افزود: رای دیوان عدالت اداری برای مجموعه شرکت ذغالسنگ و صندوق بازنشستگان فولاد فصل الخطاب قانون است و باید اجرایی شود.
 
♦️فرماندار زرند نیز با تاکید بر حمایت همه جانبه از حق و حقوق قانونی کارگران زحمتکش معادن ذغالسنگ، گفت: در همه جا گفته ایم و خواهیم گفت هیچ گونه کوتاهی و اجحاف در بحث حق و حقوق قانونی کارگران عزیز بعنوان جهادگران و طلایه داران عرصه تولید و اقتصاد استان کرمان و شهرستان زرند پذیرفتنی نیست.
 
♦️علی صادق زاده ضمن تشریح اقدامات فرمانداری در برگزاری جلسات بررسی مسائل و مشکلات کارگری معادن شرکت زغالسنگ استان کرمان در شهرستان زرند و دعوت از سفر مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگان فولاد به زرند جهت رسیدگی فوری به مطالبات کارگران افزود: طبق قول و وعده مدیران مربوطه صندوق فولاد، قرار نیست هیچ گونه تغییر و یا خللی در روند شغلی کارگران شرکت زغالسنگ و امنیت شغلی آنان به وجود آید.
 
♦️وی ادامه داد: از همان ابتدا که بحث واگذاری شرکت زغالسنگ و درخواست ها واعتراضات کارگران زحمتکش این مجموعه مطرح گردید، با جدیت پیگیر مسائل و مشکلات این مجموعه با هماهنگی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جهت رفع دغدغه های کارگران زغالسنگ بوده ایم.
 
♦️فرماندار زرند مجددا با بیان اینکه هیچ گونه تغییری در روال کاری شرکت زغالسنگ بوجود نخواهد آمد، از تضمین امنیت شغلی کارگران توسط مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت زغالسنگ کرمان خبر داد.
 
♦️صادق زاده عدم اطلاع رسانی بموقع و شفاف سازی لازم به کارگران را دلیل اصلی بوجود آمدن برخی از تنش ها و اعتراضات کارگری اخیر عنوان و در این خصوص خواستار هماهنگی، همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران امر با مسئولین اجرایی شهرستان و کارگران شد. 
 
💫روابط عمومی فرمانداری زرند
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲