مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

فرماندار زرند خبر داد؛

آغاز اجرای طرح های بنیاد برکت با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان در روستاهای زرند

فرماندار زرند از آغاز اجرای طرح‌های اشتغالزایی سحاب و آسمان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان خبر داد.

♦️فرماندار زرند از آغاز اجرای طرح‌های اشتغالزایی سحاب و آسمان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بیش از 100 روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان خبر داد.
 
🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، اسدالله زارعی مسئول و مجری طرح‌های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمان با حضور در محل فرمانداری با علی صادق زاده فرماندار و عباس فتاحی بخشدار مرکزی شهرستان در خصوص اجرای طرح های اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت در زرند به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
♦️فرماندار زرند در این نشست ضمن ابراز خوشنودی از همکاری و مساعدت ویژه بنیاد برکت در راستای محرومیت زدایی و توسعه بیش از پیش مناطق روستایی شهرستان، افزود: خوشبختانه با پیگیری ها و مذاکرات متعدد، بنیاد برکت در بیش از 100 روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان در قالب اجرای طرح های سحاب و آسمان، با اعطای تسهیلات کم و بدون بهره، به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و توسعه مشاغل خانگی خواهد پرداخت.
 
♦️فرماندار زرند با اشاره به شعار فرمانداری زرند با عنوان مطالبه گری، خدمت صادقانه و توسعه متوازن، گفت: در چندسال اخیر شاهد رشد و توسعه چشمگیر شهرستان در عرصه صنایع و معادن هستیم که این موضوع توسعه متوازن و موازی روستاها را همگام با دیگر بخش ها در سطح شهرستان می رساند.
 
♦️فرماندار زرند با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی و سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها"، باید تلاش شود تا هر روستا به یک کارگاه تولیدی مبدل شود، تصریح کرد: بخشداران، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران با تفکر و عزمی جهادی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و مشارکت مردم در مسیر توسعه پایدار روستاها گام بردارند.
 
♦️رئیس کارگروه اشتغال شهرستان ادامه داد: اجرای طرح های بنیاد برکت در سطح روستاها باید با هماهنگی کامل کمیته توسعه اشتغال شهرستان در راستای اجرای دقیق برنامه ها و توزیع مناسب و عادلانه طرح ها در بین تسهیلگران باشد.
 
♦️نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به مباحث کارگری، مراکز تولید دام، طیور، کشاورزی، قالیبافی، پرورش مرغ و بلدرچین، گردشگری و صنایع دستی و همچنین معادن مواد معدنی مختلف از جمله شن و ماسه، ذغالسنگ و سنگ آهن را بعنوان مهمترین ظرفیت های روستایی معرفی کرد.
 
♦️اسدالله زارعی مسئول طرح‌های بنیاد برکت استان کرمان نیز گفت: هدف بنیاد برکت توسعه روستاهاست تا در راستای محرومیت‌زایی گام برداریم در حالی که ریشه اصلی مشکلات عدم اشتغال در روستاهاست.
 
♦️وی افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی و محروم برای تولید، رونق اقتصادی و اشتغال از اهداف و اولویت‌های طرح «سحاب و آسمان» بنیاد برکت در زرند است.
 
♦️زارعی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های شغلی هر منطقه، خاطر نشان کرد: دو طرح سحاب و آسمان را در دستور کار بنیاد برکت داریم که در طرح سحاب باید ۵۰ خانوار و در روستاهای طرح آسمان باید ۱۰۰ خانوار سکونت داشته باشند.
 
♦️عباس فتاحی بخشدار مرکزی زرند نیز از دستگاه‌های متولی اشتغال، صنعت و تولید شهرستان خواست با برنامه‌ریزی و شناسایی ظرفیت‌های روستایی و مناطق محروم برای جذب تسهیلات بنیاد برکت برنامه‌ریزی کنند.
 
♦️بخشدار مرکزی زرند با بیان اینکه اولویت اول ما در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کسانی است که در حال حاضر در روستاها ساکن هستند، افزود: بنیاد برکت محدودیتی در راه‌اندازی واحدهای اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات در مناطق روستایی ندارد.
 
💫روابط عمومی فرمانداری زرند
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲