مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۱/۱۷

اولین تغییرات مدیریتی سال ۱۴۰۰ زرند، در مدیریت منابع آب زرند کلید خورد

طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان، مدیر جدید مدیریت منابع آب زرند، منصوب شد.

💥اولین تغییرات مدیریتی سال 1400 زرند، در مدیریت منابع آب زرند کلید خورد

💥منابع آب زرند، گرفتار چاه های غیر مجاز

💥تشدید برخورد با متخلفان حفر چاه های آب غیر مجاز در زرند

♦️طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان، مدیر جدید مدیریت منابع آب زرند، منصوب شد.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، با حضور علی رشیدی مدیرعامل و تعدادی از معاونین شرکت آب منطقه ای استان کرمان و علی صادق زاده فرماندار زرند، مدیریت جدید منابع آب در محل فرمانداری شهرستان معرفی شد.

♦️علی صادق زاده در این مراسم موضوع آب در شهرستان زرند را یک مسئله حیاتی برشمرد و با بیان اینکه عدم مصرف صحیح و مدرن از منابع زیر زمینی در دشت بحرانی زرند خود سبب کاهش کیفیت منابع آبی، دبی و میزان آبدهی چاهها شده است، گفت: متاسفانه در چند سال اخیر منابع آب زرند گرفتار و گریبانگیر حفر چاه های غیر مجازی خصوصاً در بخش کشاورزی می باشد.

♦️فرماندار زرند با تاکید بر اینکه در سال جدید و با مدیریت جدید منابع آب زرند،  باید نظارت بر نحوه بهره برداری از چاه های آب کشاورزی تشدید شود، افزود: پروانه بهره برداری، محل مصرف و نوع کاربری چاهها، دقیق مورد سرشماری، کنترل و بازرسی قرار گیرد.

♦️وی با اشاره به وجود بیش از 520 حلقه چاه در سطح شهرستان، گفت: خوشبختانه در سال گذشته با سماجت و پیگیری های متعدد در تامین و جذب اعتبارات استانی و ملی بالغ بر 27 میلیارد تومان با تخصیص بالای 70 درصدی جهت حفر و تجهیز سه حلقه چاه آب شرب شهری زرند و آبرسانی به مجتمع های روستایی غربی و شرقی هزینه شده که گام های بسیار خوبی جهت تامین پایدار و ارتقاء کیفی آب شهرستان برداشته شده است.

♦️رئیس شورای حفاظت منابع آب شهرستان  با بیان اینکه حفر و تجهیز حلقه چاه‌های غیرمجاز با توجه به ادامه خشکسالی های سالانه خسارات جبران ناپذیری را بر منابع آبی و سفره های زیرزمینی وارد می‌کند، مجدداً بر تشدید برخورد قانونی با متخلفان حفر چاه های آب غیر مجاز تاکید کرد.

♦️صادق زاده در پایان همچنین وضعیت بحران آب را در برخی از روستاهای شهرستان را در مرز فوق بحرانی توصیف کرد و خواستار  فراگیر شدن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب شد و برهمکاری و تعامل بیش از پیش دستگاه های اجرایی، شهرداریها، بخشداریها و دهیاریها با شرکت آب و فاضلاب و مدیریت منابع آب زرند جهت عبور از بحران حتمی آب در تابستان پیش رو تاکید کرد.

♦️در این مراسم طی حکمی از سوی علی رشیدی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان، موسی دریجانی به عنوان سرپرست جدید مدیریت منابع آب شهرستان زرند منصوب و از زحمات چندین ساله عباس سلطانی مدیر سابق تجلیل و قدردانی شد.

♦️گفتنی است مهندس موسی دریجانی با مدرک تحصیلی فوق لیسانس عمران آب، پیش از این به مدت 5 سال سکانداری مدیریت منابع آب شهرستانهای ارزوئیه و بافت استان کرمان را عهده دار بوده است.

💫روابط عمومی فرمانداری زرند


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲