مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۳/۱۲

فرماندار زرند در آیین تکریم و معارفه رییس اداره محیط زیست شهرستان تاکید کرد:

لزوم رصد دقیق میزان آلایندگی کارخانجات زرند

رییس جدید اداره محیط زیست شهرستان زرند منصوب شد

✔️مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان:

💥میزان آلایندگی کارخانجات فولاد زرند ایرانیان، استاندارد است

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، صبح امروز در محل فرمانداری زرند، طی آیینی با حضور علی صادق زاده فرماندار و با صدور حکمی از سوی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، مسعود سالاری به عنوان رئیس جدید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند منصوب و از زحمات و تلاش های دوساله رحیم منتظر مدیر سابق قدردانی و تجلیل شد.

♦️فرماندار زرند در جلسه تودیع و معارفه ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های ارزنده مهندس منتظر رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان گفت: با توجه به رشد، توسعه و بهره برداری چشمگیر صنایع و معادن در سطح شهرستان و مطرح شدن زرند به عنوان قطب جدید و بزرگ صنعت فولاد سازی کشور و اینکه هرکجا پای صنعت، معادن و کارخانجات صنعتی در میان باشد سخن از آلایندگی های مربوطه هم وجود دارد، لذا مسئولیت اداره محیط زیست شهرستان امری بسیار خطیر و مهم است.

♦️علی صادق زاده زاده با بیان اینکه هیچ چیزی مهمتر از سلامت مردم نیست و باید به آن بدور از هرگونه سلایق خاص شخصی، سیاسی و اقتصادی و بعنوان خط قرمز نگاه شود، از مهندس سالاری رئیس جدید و پرسنل آن اداره خواستار رصد و بازرسی دقیق، مکرر و کارشناسی شده از کارخانجات و شرکت های صنعتی فعال شهرستان در راستای بررسی تحقق دقیق آمار استاندارد غیر خطرناک آلایندگی ها شد.

♦️وی در پایان خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش اداره کل محیط زیست کرمان جهت توسعه پایدارزیست محیطی شهرستان شد.

♦️مدیرکل محیط زیست استان کرمان نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه همکاری و تعاملات سازنده فرمانداری زرند در سال گذشته با این اداره کل و با بیان اینکه جابجایی پست های مدیریتی در جهت بالا بردن راندمان خدمات به مردم است، خواهان تعامل و همکاری حداکثری دستگاه های اجرایی شهرستان بخصوص فرمانداری با مدیر جدید و پرسنل این اداره جهت پیشبرد اهداف زیست محیطی زرند شد.

♦️مرجان شاکری ضمن اشاره به گسترش و توسعه روز به روز صنایع و معادن در شهرستان زرند بر اجرای دقیق و درست قوانین زیست محیطی در این شهرستان تاکید کرد.

♦️وی با بیان اینکه مجموعه کارخانجات فولاد زرند ایرانیان خصوصا مجتمع کک سازی و پالایش قطران بطور دقیق، مستمر و دوره ای حداقل سه ماه یکبار مورد ارزیابی میزان آلایندگی توسط کارشناسان مجرب محیط زیست قرار میگیرند، تصریح کرد: خوشبختانه میزان آلایندگی این مجموعه در حد استاندارهای زیست محیطی و غیر خطرناک برای سلامت عموم و مورد تایید است.

♦️خانم شاکری ادامه داد: بدلیل پیچیدگی با حجم بالای تجهیزات صنعتی بکار رفته در مجموعه قطران زرند، امکان آلایندگی خطرناک در لحظه کوتاه و به تبع آن ایجاد بوی نامتبوع دور از انتظار نیست که امیدواریم در آینده بسیار نزدیک با راه اندازی کامل پروژه بزرگ زیست محیطی cdq مجتمع کک سازی و پالایش قطران(خاموش سازی کک به روش خشک و خنثی) بطور کامل این مشکل نیز برطرف شود.

♦️شایان ذکر است مهندس مسعود سالاری دانشجوی مقطع دکتری مدیریت منابع خاک در دانشگاه تهران میباشد و از سوابق کاری ایشان میتوان به کارشناس اداره کل محیط زیست استان کرمان اشاره نمود.

💫روابط عمومی فرمانداری زرند

📆99/3/12

 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲