مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۷/۰۸/۰۵

فرماندار زرند در کارگروه اشتغال شهرستان تاکید کرد:

لزوم انجام ۵۰ درصدی تعهدات اشتغال دستگاه های اجرایی زرند تا پایان آبانماه سال جاری

فرماندار زرند گفت: متاسفانه باتوجه به گزارش های ارائه شده پیرامون تعهدات اشتغالزایی و رتبه پایین آمار اشتغال دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به میانگین استانی، دستگاه های اجرایی بایستی تا پایان آبانماه ۱۳۹۷، ۵۰ درصد تعهدات اشتغال خود را انجام دهند.

فرماندار زرند گفت: متاسفانه باتوجه به گزارش های ارائه شده پیرامون تعهدات اشتغالزایی و رتبه پایین آمار اشتغال دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به میانگین استانی، دستگاه های اجرایی بایستی تا پایان آبانماه 1397، 50 درصد تعهدات اشتغال خود را انجام دهند.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، حبیب الله خنجری فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال شهرستان زرند، پیش از ظهر امروز در بیستمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان که با حضور رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در محل فرمانداری زرند برگزار گردید، ضمن تاکید بر لزوم انجام ۵۰ درصدی تعهدات اشتغال دستگاه های اجرایی زرند تا پایان آبانماه سال جاری، اظهار داشت: در سالجاری تا کنون، 10 کارگروه اشتغال شهرستان برگزار گردیده است که در بحث اشتغال روستایی 107 طرح با اعتبار 47 میلیارد تومان مورد تصویب قرار گرفته که جهت تکمیل پرونده و گذراندن مراحل قانونی خود به بانکهای عامل معرفی شده اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با انتقاد از عملکرد ضعیف بانک ها در حوزه تسهیلات روستایی، اظهار داشت: رقمها و تسهیلات پرداختی بانکهای عامل به متقاضیان نسبت به سهمیه و مصوبات کارگروه اشتغال شهرستان، پایین میباشد که باید بانک ها اهتمام بیشتری در پرداخت این وامها داشته باشند و در بخش تسهیلات روستایی و خرد کوتاهی نکنند.

خنجری همچنین اعتبار بخش تسهیلات خانگی شهرستان را مبلغ 1 میلیارد تومان اعلام کرد و از بانکهای عامل خواست تا سرعت بیشتری جهت پرداخت این اعتبارات داشته باشند.

در ادامه جلسه اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، با بیان اینکه تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط بانکها، از مهمترین مولفه های اشتغال پایدار در جامعه محسوب میشود، تصریح کرد: در صورت پرداخت ارقام مصوب شده کارگروه اشتغال شهرستان زرند، 394 نفر مشغول به کار میشوند.

رضا اسماعیلی ابراز داشت: سیاست های استراتژیک وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به صورت یک مجموعه در استان در حال پیگیری است که اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، اعتبارات خرد و خانگی و کارورزی شامل این مجموعه میشوند.

وی سهم اشتغالزایی و ورود به بازار کار شهرستان زرند را در سال 2 هزار نفر عنوان کرد و گفت: زرند بعنوان یک شهر صنعتی است و باید بیش از این دربحث بازار کار، اشتغالزایی داشته باشد.


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲