مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۲/۲۳

خنجری فرماندار زرند خبرداد:

جهش فوق تصور گردشگری شهرستان زرند درسال۹۷

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در حاشیه سومین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: زرند از دو ماه قبل خود را برای ایجاد نوروزی متفاوت و جذاب برای ساکنان و مسافران آماده کرده است.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در حاشیه سومین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: زرند از دو ماه قبل خود را برای ایجاد نوروزی متفاوت و جذاب برای ساکنان و مسافران آماده کرده است.
وی افزود:برای اولین بار با دایر کردن بیش از 10 واحد بوم گردی  در نقاط مختلف این امکان را برای حضور و گردش مسافران نوروزی فراهم کرده ایم که در کنار چهار مدرسه و نیز سه نقطه مذهبی برای اسکان و پذیرایی از مسافران آماده شده ایم.
نماینده عالی دولت از برگزاری سه جشنواره در ایام نوروزی به ترتیب در روستای احمداباد  روستای ختم و روستای ده اصغرخبر داد و گفت:این سه جشنواره  از جمله 25جشنواره سال 97 است که برای فراهم کردن شرایطی متفاوتتر از سالهای قبل تدارک دیده شده است.
خنجری افزود:در سال 97 با شعار زرند شهر 1001جاذبه با جهشی فوق تصور به سمت تبدیل شدن به قطب گردشگری جنوبشرق حرکت خواهیم کرد.ضمن اینکه با توجه به برگزاری 25جشنواره در طول سال  ما  در بین  تمام شهرستانهای کشور بیشترین جشنواره را برگزار خواهیم کرد که تقویم آن نیز در ورودیهای شهرستان در ایام نوروزی توزیع خواهد شد.
فرماندار زرند با اعلام رضایت از دو جشنواره خیراباد و سفره های هفت سین که در هفته گذشته گفت:چندی قبل هم جشنواره غذاها و شیرینی های سنتی را در زیباترین واحد بوم گردی استان واقع در روستای تاریخی خیراباد برگزار کردیم که تا دو روز  دایر بود و از15اسفند نیز جشنواره سفره های هفت سین را در زرند راه اندازی کرده ایم.
رئیس ستاد نوروزی شهرستان اعلام کرد:امسال در ورودی زرند از سمت کرمان و نیز در چهارراه سنگ سیریز و در محور زرند رفسنجان و  همچنین جنب مسجد ابوالفضل ع دشتخاک  کار راهنمایی به مسافران را انجام خواهیم داد و بازارچه نوروزی و نوروزگاه زرند نیز در بلوار جمهوری اسلامی دایر خواهد بود و همزمان نوروزگاه یزدان اباد هم در چهاربرجی شاهرخ خانی در هفته اول تعطیلات پذیرای مسافران و گردشگران خواهد بود.
حبیب الله خنجری با اشاره به معرفی جاذبه جدید تپه های شنی که مورد استقبال خوب شهروندان قرار گرفته است گفت: در روز طبیعت هم مردم امسال  یک جاذبه بسیار زیبا را تجربه خواهند کرد و تپه های شنی ده زوییه هم محلی برای دورهم بودن مردم در روز سیزده خواهد بود.
فرماندار زرند خاطرنشان ساخت در طول تعطیلات نوروزی تلاش خواهیم کرد که  گذرگاه زرند به توقف گاه  مسافران تبدیل شود و از این حیث طبق تاکید دبیرخانه ستادهماهنگی خدمات سفر تمامی دستگاهها بر اساس فعالیتهای متفاوت  ارزیابی خواهند شد و اکیپ بازرسی از عملکرد دستگاهها نیز معرفی شده اند تا کار بازرسی مداوم از تمام فعالیتها را انجام دهد.
خنجری در پایان گفت:در 4فروردین  آیین نوروزگاه و جشنواره احمداباد  همراه با جشن ثبت ملی حمام احمداباد  و  رونمایی از لوح ثبت ملی با حضور مدیرانی از کشور و استان  برنامه ریزی شده است که  این جشنواره  آغازی است بر 25جشنواره زرند که امیدواریم  یکی از اهداف میراث فرهنگی برای عنوان زرند شهرجشنواره ها  محقق گردد.


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲