مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۲/۱۴

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و توسعه صنایع ایران:

کارخانه واگن سازی زرند سال آینده پر رونق تر خواهد بود.

جلسه بررسی وضعیت کارخانه واگن سازی زرند با حضور دکتر منصورمعظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، حبیب ا... خنجری فرماندار شهرستان، مهندس سید کیوان امام مدیرعامل شرکت گروه صنعتی پلور سبز، مهندس علی کریمی مدیر کارخانه واگن سازی و برخی مسئولین شهرستان درمحل کارخانه واگن سازی برگزار گردید.

جلسه بررسی وضعیت کارخانه واگن سازی زرند با حضور دکتر منصورمعظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، حبیب ا... خنجری فرماندار شهرستان، مهندس سید کیوان امام مدیرعامل شرکت گروه صنعتی پلور سبز، مهندس علی کریمی مدیر کارخانه واگن سازی و برخی مسئولین شهرستان درمحل کارخانه واگن سازی برگزار گردید.
در این جلسه حبیب ا... خنجری فرماندار زرند به بیان قابلیتها، محدودیت ها و فرصتهای شهرستان زرند پرداخت و خشکسالی و کم آبی را یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان برشمرد.
خنجری اقدامات صورت گرفته شهرستان را در زمینه کنترل مصرف بی رویه آب کشاورزی کم نظیر خواند و گفت: از ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید در استان کرمان و با تدابیر ارزنده مهندس رزم حسینی استاندار پرتوان استان کرمان، در زمینه کنترل مصرف بی رویه آب ، این شهرستان به اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی پرداخته و توسعه کشت زرشک و زعفران که به میزان آب کمتری نیاز دارند در دستور کار قرار گرفته است.
وی میزان تولید پسته این شهرستان را بالغ بر20هزارتن اعلام کرد و افزود: درزمینه پسته نیز با تغییر ارقام پسته به رقم های پربازده با مصرف آب کمتر و همچنین اجرای سیستم های آبیاری نوین، این شهرستان از شهرستان های پیشرو در سطح استان می باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان سخنان خود صنعتی شدن را تنها راه پیشرفت زرند با توجه به کم آبی و وجود معادن غنی زغالسنگ و سنگ آهن عنوان کرد و گفت: حرکت این شهرستان در مسیر توسعه با وجود همدلی بین مسئولین شهرستان و حمایت های مدیران استانی و کشوری پرشتاب است و این حرکت پرشتاب نویدبخش آینده ای روشن برای این منطقه می باشد.
دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان و رئیس مجمع نمایندگان استان با تشریح وضعیت کشاورزی و صنعت در این شهرستان گفت: سالانه بالغ بر 8 هزار میلیارد ریال پسته در زرند تولید می شود که اگر نیمی از این درآمد، در خود شهرستان سرمایه گذای شود بخش قابل توجهی از مشکل اشتغال شهرستان حل خواهد شد.
وی از معدن سنگ آهن جلال آباد زرند به عنوان سومین معدن بزرگ سنگ آهن ایران، بعد از معادن گل گوهر و چادر ملو یاد کرد و افزود : تقریبا از ابتدای دهه هشتاد با راه اندازی این معدن، اجرای چرخه کامل فولاد در زرند آغاز شد و در حال حاضر 2واحد کنسانتره فعال و یک واحد در حال احداث ، یک کارخانه گندله سازی، 2 واحد کک سازی فعال داریم، و سال آینده هم با راه اندازی فولاد این چرخه تکمیل خواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: راه اندازی کارخانه فولاد می تواند هم کک سازی و هم معادن زغالسنگ شهرستان را فعال کند.
و با عث رونق در شهرستان شود.
امیری به قرارداد ساخت 960 واگن مترو که با واگن سازی زرند منعقد شده است اشاره کرد و افزود: جهت اجرای این قرارداد طرف دوم قرارداد که یک شرکت خارجی است ،  بالغ در 35 میلیون یورو در این کاخانه سرمایه گذاری خواهد کرد که زمینه اشتغال تقریبا 200 نفر مستقیم و 600 نفر غیر مستقیم در این مجموعه صنعتی پویا فراهم خواهد شد.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی از معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت خواست تا در ایجاد زمینه سرمایه گذاری در چند طرح صنعتی پیش رو از جمله "کارخانه تولید کربن فعال"، کارخانه تولید دوده صنعتی " ، " کارخانه تولید لاستیک خودروهای سبک و سنگین" و "کارخانه تولید کاغذ سنگی" همکاری لازم با این شهرستان را داشته باشند.
در ادامه دکترمعظمی ضمن بیان این مطلب که کارخانه واگن سازی زرند سال آینده در سال آینده پررونق تر خواهد بود گفت:  مجموعه صنعتی واگن سازی زرند از سابقه بسیار خوبی در حوزه ساخت و تجهیز واگنهای مسافربری و باری برخوردار است و امیدواریم با شرایطی که فراهم شده بتوانیم توسعه و گسترش مجموعه فوق را در صدر برنامه های خود قرار دهیم.
وی عنوان کرد: با حمایت مجلس شورای اسلامی و تاکید رئیس جمهور مبنی بر توسعه صنعت ریلی کشور، مأموریتی به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران داده شد، برای اینکه بحث متروی تهران و کلان شهرها را تأمین و حل کنیم و برای این کار باید از ظرفیت داخلی استفاده کنیم که در کارخانه واگن‌سازی زرند ظرفیت به خوبی مشهود است، لذا باید ظرفیت را به حداکثر برسانیم و نتیجه‌اش این خواهد شد که علاوه بر تولید و درآمد بیشتر شاهد افزایش اشتغال نیز خواهیم بود.
معظمی بیان داشت:  وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌های خارجی اجازه فعالیت و بازار می‌دهد که در ایران سرمایه‌گذاری کنند و اکنون قرار داد ساخت حدود 5 هزار دستگاه واگن نهایی شده و سال آینده کار اجرایی را آغاز می کنیم و ثمره آن، که رونق کسب و کار و تلاش می باشد را در این مجموعه‌های صنعتی خواهیم دید.
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار