مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۱/۰۲

بازدید و بازرسی معاون فرماندار از مراکز بهزیستی زرند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، علی صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری در بازرسی از مرکزگذری پیام رهاییDic)) و مرکز توانبخشی معلولین ذهنی امید، از نزدیک درجریان روند ارائه خدمات این مراکز قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، علی صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری در بازرسی از مرکزگذری پیام رهاییDic)) و مرکز توانبخشی معلولین ذهنی امید، از نزدیک درجریان روند ارائه خدمات  این مراکز قرارگرفت.
صادق زاده در حاشیه بازدید از مرکز گذری پیام رهایی گفت: از طریق مراجع قضایی مکاتبه لازم بعمل آید تا چنانچه خانه های تیمی و محل های پرخطر توسط نیروهای محترم انتظامی تخریب می شود نماینده ی از سوی این مرکز نیزحضور داشته باشد تا افراد خطرساز در شهر پخش نشده تا جمع آوری و شناسایی آنها ،کار را با مشکل مواجه نسازد.
صادق زاده گفت : جلسه آتی شورای فرعی مواد مخدر در این مرکز برگزار خواهد شود تا توجه بیشتری به این مرکز بشود.
نعمت الله رجبی مربی آموزشی توضیحاتی در خصوص برنامه های این مرکز ارائه نمود. وی گفت : مرکزDIC با هدف جلوگیری ازانتقال بیماری های ایدز و هپاتیت در سال 1390 در شهرستان زرند شروع به فعالیت نمود که در حال حاضر بدلیل موفقیت در این امر ،  به سازمان جهانی یونسکو(uN) پیوسته است.
رجبی از دیگرخدمات این مرکزاجتماعی و فرهنگی را برگزاری کلاس های آموزشی، ارائه خدمات رایگان بهداشتی و پیشگیرانه، توزیع غذای گرم ... اشاره کرد و افزود: انجام تست های مورد نیاز جهت شناسایی به موقع بیماری های فوق از مهمترین برنامه های روزمره این مرکز می باشند.
در ادامه این بازدید معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری از مرکز توانبخشی معلولین ذهنی امید نیز بازدید نمود .
فعالیت مرکز توانبخشی امید در راستای زندگی بهتر معلولین و بیماران سندرم دان می باشد.
علی صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری  در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین این مرکز گفت: نگهداری از معلولین ذهنی کاری ست مشکل ولی در عین حال ارزشمند و خداپسندانه می باشد ، ارزش معنوی این کار بسیاراست  که  این برای ما و دیگران درس بزرگی است .
صادق زاده افزود: انسان تا هنگامی که در سلامتی بسر می برد متوجه نیست که چه تاج بزرگی برسردارد وتنها کسانی این تاج را می بینند که از این نعمت الهی محروم هستند.
همچنین وی گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که علم بگونه ی پیشرفت کند که دیگر شاهد این گونه معلولیت ها نباشیم .
 دراین بازدید تعدادی از والدین که به همراه فرزندان معلول خود در این مرکز حضور داشتند مشکلات خود را با معاون سیاسی مطرح نمودند.
شایان ذکر است از دیگر خدمات مرکز امید مشاوره ی ، روانشناسی ،گفتار درمانی،کاردرمانی مددکاری وآموزشی  می باشد.
صادق زاده در پایان این بازدید  در خصوص آسفالت محوطه این مرکزقول مساعد داد.
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲