مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۰۵/۰۴

حبیب ا... خنجری در اولین نشست هماهنگی جهت برگزاری جشنواره سیریز گفت

برگزاری جشنواره های روستایی، زمینه‌ساز تحول در روستاها هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زرند اولین جلسه کارگروه هماهنگی جهت برگزاری جشنواره سیریز به ریاست خنجری فرماندار زرند و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه خنجری ضمن اشاره به اهمیت برگزاری چنین جشنواره هایی جهت معرفی قابلیتها و ظرفیت های موجود در شهرستان گفت: سیریز بعنوان شمالی ترین نقطه استان مملو از جاذبه های متنوع تاریخی، فرهنگی، طبیعی، معدنی، صنعتی وکشاورزی است که قرار گرفتن آن در مسیر ریلی و نیز خطوط  جاده ای ترانزیتی استحقاق تبدیل شدن به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و سرمایه گذاری استان را دارا می باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اعلام خبر برگزاری نشست اقتصاد مقاومتی سیریز در استانداری افزود: این نشست پیش زمینه ای برای  عرفی توانایی های شهرستان و معرفی ظرفیتهای سیریزاست.
خنجری با اشاره به برشهای استانی اقتصاد مقاومتی سال۹۵در شهرستان زرند گفت: یکی از دستگاههایی که بیشتر و جلوتر از برشهای استانی عمل کرده است میراث فرهنگی زرند می باشد.
وی به جشنواره های روستایی برگزارشده درشهرستان اشاره نمود و تصریح کرد: این جشنواره  ها یک رویداد فرهنگی، تاریخی و گردشگری هستند که در روستاهای شهرستان با هدف تحول شرایط فرهنگی، اقتصادی و معیشتی روستائیان برگزار می گردند.
فرماندار همچنین با اعلام رضایت از شش جشنواره ای که از سال گذشته تاکنون درشهرستان برگزارشده است تأکید کرد: تمام تلاش ما به سمت تحقق طرح "زرند شهرجشنواره ها " با هدف دست یافتن به اهداف سند توسعه شهرستان و نیزاهداف ستاد اقتصاد مقاومتی و عملیاتی شدن ایده تبدیل زرند به قطب گردشگری است زیرا ظرفیت‌های موجود برای توسعه صنعت گردشگری مناسب و برگزاری جشنواره‌های مختلف درسطح شهرستان برای تبدیل زرند به مقصد گردشگری، موجب تقویت اقتصاد گردشگری دراستان خواهد شد که این حرکت باید تداوم داشته باشد.
در ادامه جلسه محمداسلامی مدیرنمایندگی میراث فرهنگی درشهرستان زرند گفت: برای تبدیل زرند به قطب گردشگری در سال۱۴۰۰ هیچ فرصتی برای از دست دادن نداریم و هم زمان باید بر تحقق دو موضوع متمرکز شویم.
اسلامی گفت: هم زمان جهت معرفی و تبلیغ ۱۰۰۰جاذبه کم نظیرشهرستان به کشور و جهان نیازمند حرکت در مسیر سرمایه گذاری برای ایجاد زیرساختهای لازم هستیم چرا که برای رسیدن به هدف خود باید روزانه توان میزبانی از ۴۰۰۰ گردشگر را در شهرستان داشته باشیم.
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲