مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۰۴/۲۶

حبیب ا... خنجری فرماندار شهرستان زرند در جلسه توجیهی، آموزشی اعضاء شوراهای اسلامی شهرها:

موفقیت در خدمت به شهروندان در گرو همدلی شورا و شهرداری ست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، دوره آموزشی، توجیهی منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای تابعه زرند و کوهبنان با حضورکارشناسان آموزشی، فرمانداران زرند و کوهبنان و اعضاء شوراهای اسلامی شهرهای تابعه دو شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری زرند برگزارگردید.
حبیب الله خنجری فرماندار زرند با بیان اینکه 87/4 درصد مردم این شهرستان در کنار صندوق های رأی حضور داشته اند اظهار داشت: مردم با این کار دشمنان نظام را مأیوس کردند و نشان دادند همیشه در صحنه بوده و پشت سر انقلاب هستند.
وی ابراز داشت: فرمانداری ها به عنوان مجریان انتخابات باعث شدند انتخابات اخیر در کمال صحت، سلامت و آرامش برگزار شود.
 نماینده عالی دولت در شهرستان زرند خطاب به اعضاء شوراهای اسلامی خاطر نشان ساخت: شما به عنوان منتخبین مردم برگزیده شده اید، بنابراین باید تصمیم گیری های صحیح داشته و همکاری های لازم را با مسئولین اجرایی جهت پیشرفت شهرستان انجام دهید.
وی افزود: شما باید ازقوانین مربوط به شوراها اطلاع و آگاهی کامل داشته تا در کارهای اجرایی با مشکل مواجه نگردید و امورات مربوطه را به نحو احسن و با تعامل و همدلی به پیش ببرید.
فرماندار شهرستان زرند با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین وظایف اعضاء شورای اسلامی شهر، انتخاب شهرداری توانمند است، گفت: شهرداران با رأی اعتماد اعضاء شوراهای اسلامی شهر انتخاب می شوند و در این خصوص لازم است که شهردار پیشنهادی اکثریت رأی اعضاء شورای اسلامی را کسب نماید و کسب موفقیت در خدمت به شهروندان مدیون همدلی شورا و شهرداری ست.

 وی اظهار داشت: شما منتخبین شوراهای اسلامی باید نظارت دقیق بر بودجه شهرداری داشته و در امورات داخلی شهرداری نباید دخالت کنید، اما باید بر کار آنها نظارت کامل داشته باشید.
 خنجری با بیان اینکه اعضاء شوراهای اسلامی با انتخاب از سوی مردم بعنوان نخبگان در بین مردم شناخته می شوند، ادامه داد: بنابراین شوراها باید تمام تلاششان را جهت خدمت رسانی به مردم بکارگیرند و مصوباتی را که به تصویب می رسانند مطابق قانون باشد.
 محمدرضا مهدلو فرماندار شهرستان کوهبنان نیزدراین مراسم با بیان اینکه ممتد بودن آموزشهای مربوطه باعث می شود اعضاء شوراهای اسلامی قوانین را فراموش کنند، تاکید کرد: باید کتب قوانین را مطالعه و بررسی نموده و با قوانین آشنا باشند تا مصوباتی قانونمند تصویب نمایند.
وی عنوان داشت: شما باید در امور شهری بصورت حرفه ای و کارشناسانه عمل کنید، چون مردم با اعتماد کامل شما را انتخاب کرده اند.
 فرماندار کوهبنان با بیان اینکه عملکرد شما با انتخاب شهردارانی لایق و کارآمد محاسبه می شود، ابراز کرد: در بحث شهرداری ها باید به صورت ویژه عمل کنید و دیدگاهتان در انتخاب شهردارباید قانونمند باشد.
 وی خاطر نشان کرد: امیدواریم اعضاء جدید شوراهای اسلامی شهرهای تابعه شهرستان های زرند و کوهبنان با همت و تلاش بیش از پیش در جهت رفع کمبودهای موجود گام برداشته و نواقص شهری را به نحو مطلوب جبران نمایند.
 
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲