مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۰۴/۰۴

حبیب ا... خنجری فرماندار زرند درجلسه بررسی مدیریت بحران آب شهر ستان زرندگفت

وضعیت آب شرب در سه شهر زرند، کرمان و رفسنجان بحرانی ست

جلسه بررسی مدیریت بحران آب شهرستان زرند به ریاست حبیب ا...خنجری فرماندار وبا حضور دکترحسین امیری نماینده مردم شهرستان های  زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ،مهندس محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان وجمعی ازمسئولین مربوطه درخصوص راهکارهای برون رفت از بحران آب ، در محل فرمانداری برگزار گردید.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند ،حبیب ا...خنجری فرماندارگفت: انسانها درطول تاریخ با مشکلات عدیده وبحران های متعددی روبرو بوده وبرای گریز از آنها همواره چاره اندیشی نموده اند.
خنجری افزود: برای درامان ماندن ازبرخی ازبلایای طبیعی ازقبیل:سیل، زلزله و... کافی ست برای مدتی خود را ازمرکز وقوع این بلاها دور نگاه داشت اما متاسفانه بعضی از بلایا با دور بودن از آن و بدون برنامه ریزی صحیح ، امکان پذیر نخواهد بود.
نماینده عالی دولت با اشاره به بحران کم آبی در شهرستان اشاره وگفت: در صورت وقوع  کم آبی وخشکسالی ، خسارات جبران ناپذیری به کل جامعه وارد خواهد شد .
وی گفت: میانگین مصرف آب شرب در ایران حدود 70 تا 80 درصد بیشتر از الگوی جهانی آن است که به دلیل استفاده نادرست از آب آشامیدنی برای شستشوی اتومبیل، استحمام، آبیاری باغچه‌ها، نظافت منزل و ... این امر اتفاق می‌افتد، لذا  اصلاح فرهنگ مصرف آب همت همگان را می‌طلبد.
فرماندار زرند همچنین گفت:در حال حاضر وضعیت آب شرب در سه شهر زرند، کرمان و رفسنجان بحرانی اعلام شده است
حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با انتقاد از روش‌های سنتی آبیاری گفت: شهروندان باید بدانند آب شربی که در دسترس آنها قرار می‌گیرد از نظر هزینه و ارزش بعضا از بنزین هم ارزشمند‌تر و گرانتر است که در کمال تاسف استفاده از روش‌های غلط آبیاری موجب هدررفت این سرمایه عظیم می‌شود.
وی همچنین چشمه‌ها و قنوات موجود در شهرستان زرند را نعمتی گرانبها دانست و افزود: در بسیاری از موارد آب شیرین قابل شرب چشمه‌ها و قنوات برای کاشت محصولاتی استفاده می‌شود که به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد.

 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲