مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۱۰/۰۲

دوره آموزشی توجیهی ویژه ناوگان باربری شهرستان زرند مطرح شد

امروز حوادث ترافیکی در کشور تبدیل به یک فاجعه شده است

همزمان با روز راهداری اولین دوره آموزشی – توجیهی ویژه ناوگان باربری در شهرستان زرند با حضور حبیب ا... خنجری فرماندار و سرهنگ دوم علی رضایی جانشین فرمانده پلیس راه استان ومهندس یحیی پورحبیبی مدیر اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان، سروان هوشنگ سنگ پهنی فرمانده پلیس راه زرند  و تعدادی از رانندگان  در محل فرمانداری برگزار گردید.
رانندگان به وظایف و امادگی بیشتربرای رانندگی در شرایط جوی نامناسب اشنا شدند .
به گزارش روابط عموعی فرمانداری زرند .حبیب الله خنجری فرماندار زرند ضمن گرامیداشت 26 آذر روز ملی حمل و رانندگان و یکم دی روز راهدارگفت: در بحث راه ها و جاده ها در شهرستان مشکلات زیادی وجود دارد که با همکاری ادارات مربوطه در جهت رفع و کاهش این مشکلات تلاش می نماییم.
 وی با اشاره به وظایف مهمی که برعهده پلیس راه و راهداری در جاده ها وجود دارد افزود:شما رانندگان باید به این باور برسید که تمامی ماُمورین ارگان ها که در جاده حضور دارند وظیفه حل مشکلات شما را در جاده برعهده دارند و با تعامل وهمکاری شما با متولیان امر اکثر مشکلات که در جاده است حل خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان گفت:تمام دغدغه دولت این است  مشکلات جاده ها را برطرف کند مشکلات فراوانی در حوزه راه های شهرستان زرند وجود دارد مشکلاتی اعم از وجود نقاط حادثه خیز در جاده های بین شهری و  وجود 560 کلیومتر  جاده  خاکی در راه های  ارتباطی بین روستایی.
وی همچنین گفت :در سالهای اخیر در اصلاح نقاط  حادثه خیز شهرستان با مشکلات بسیار زیادی روبرو بودیم که طی هماهنگی با مسئولین مقدار زیادی از این مشکلات برطرف گردیده است.وهنوز کارهای بسیاری در امر جاده سازی شهرستان وجود دارد.
وی افزود نقاط حادثه خیز شهرستان زرند از سه سال گذشته بطور جدی در دستور کار قرار گرفت وبا  مساعدت و همکاری نماینده مردم شهرستانهای زرند و کوهبنان و مدیر کل راه استان  کار اصلاح انها  اجرا شد.
اقای خنجری. گردنه ده علی رضا را یکی از این نقاط حادثه خیز اعلام کرد و گفت متاسفانه قبل از اصلاح این محور هر هفته شاهد حوادث ناگواری در این گردنه بودیم   که با اصلاح این محورخوشبختانه حوادث جاده ای به صفر رسیده است .
خنجری در ادامه ضمن اشاره به این مطلب که از مشکلات رانندگان و پیمانکاران با خبر هستیم افزود: پیگیر حل این مشکلات از طریق شورای ترافیک و عوامل مرتبط خواهیم بود.
وی از رانندگان خواست 2 نفر به عنوان نماینده  از بین خود انتخاب نمایند تا در جلسه ای که با حضور همه مسئولین این حوزه در شهرستان و مدیران مؤسسات باربری ، در جهت بررسی مشکلات رانندگان در هفته آینده در فرمانداری برگزار می گردد شرکت نمایند.
در ادامه سرهنگ علی رضایی جانشین پلیس راه استان با ابراز خرسندی از تشکیل چنین کارگاه های آموزشی گفت :برنامه ریزی جامع در بحث کاهش تلفات جاده ای امری بسیار ضروری است .که از طریق آموزش صورت می گیرد ،هر راننده باید بداند که جانش در گرو رعایت قانون های راهنمایی رانندگی می باشد.
وی از رانندگان خواست هنگام رانندگی با سرعت مطمعنا  تردد نمایند تا شاهد کاهش مشکلات و حوادث رانندگی درجاده ها باشیم . 
 جانشین پلیس راه استان: با بیان اینکه امروز حوادث ترافیکی در کشور تبدیل به یک فاجعه شده است .افزود متاسفانه در سال حدود 18 هزار نفر در جاده های کشور جان خود را از دست میدهند از این تعداد 8هزار 500نفررا جوانان تشکیل میدهند و در این بین  حدود 200الی 300هزار نفرهم دچار معلولیت میشوند  که این خود مشکلات خاص خود را دارد که بر اثر عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی روی داده است .
مهندس یحیی پورحبیبی مسئول راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان زرند  هم در حاشیه این مراسم گفت: اولین دوره اموزشی ، توجیهی رانندگان و ناوگان باربری با هدف آمادگی بیشتر  رانندگی در شرایط جوی نامساعد درشهرستان زرند با همکاری پلیس راهور برگزار شد.
در  این جلسه اساتید از پلیس راه واداره راهداری به آموزش رانندگان در این حوزه پرداختند.


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲