مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۹/۲۵

فرماندار زرند در بازدید از طرح آبیاری زیر سطحی گفت

با استفاده از طرح های نوین در کشاورزی از هدر رفت آب جلوگیری کنیم

بازدید مدیرکل سازمان عشایری و رستایی استان کرمان به همراه حبیب ا... خنجری فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان از اجرای طرح آبیاری زیرسطحی در روستای گلشن بخش یزدان آباد زرند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند مدیرکل سازمان عشایری و روستایی استان کرمان به همراه حبیب ا... خنجری فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان از اجرای طرح آبیاری زیرسطحی باغات کشاورزی در روستای گلشن بخش یزدان آباد زرند بازدید کردند.
در این بازدید فرماندار زرند ضمن خیرمقدم به مدیرکل محترم امور عشایری و روستایی استان به جهت حضور در شهرستان زرندعنوان نمود: اجرای سیستم آبیاری زیرسطحی با توجه به کمبود منابع آبی در منطقه از اولویت خاصی برخوردار است و کشاورزان محترم ضمن همکاری و تعامل با اداره جهاد کشاورزی می تواننددر راستای جلوگیری از هدر رفت آب از تجهیزات  وطرح های نوین  برخوردار شوند.
  در ادامه مهندس زارعی مدیرجهادکشاورزی شهرستان از نحوه اجرا، مزایا و منافع این طرح، عملکرد محصول، میزان صرفه‌جویی در آب و مقدار دفعات آبیاری توضیحاتی را ارائه نموده ودر پایان اظهار داشت: هیچ گونه محدودیتی برای اجرای این طرح در باغات کشاورزی وجود ندارد و همه کشاورزان محترم شهرستان می توانند ازاعتبارات بانکی برای پیاده نمودن این سیستم آبیاری که به میزان هر یک هکتار 7میلیون تومان بلاعوض استفاده نمایند، چرا که حمایت از بخش کشاورزی می تواند انگیزه کشاورزان برای استقبال از طرح های باغی را بیشتر کند.
شایان ذکر است، طرح آبیاری زیر سطحی در روستای گلشن با 5 هکتار سطح زیرکشت در حال اجرا می باشد


منبع : فرمانداری زرند
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲