مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۹/۱۶

حبیب ا... خنجری در مراسم افتتاح مرکز بهبودی اقامتی میان مدت وابستگی به مواد مخدر:

در بحث اعتیاد همه باید احساس خطرکنیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، مراسم افتتاح مرکز بهبودی اقامتی میان مدت وابستگی به مواد مخدر به نام " رها " با حضور حبیب ا... خنجری فرماندار شهرستان زرند،عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان، تعدادی از مدیران قضایی، انتظامی واجرایی شهرستان وهمچنین مسئولان محلی درریحانشهر برگزار گردید.
در آغازمراسم، طهماسبی رئیس اداره بهزیستی شهرستان به ارائه گزارشی از وضعیت این مرکز پرداخته و اظهار داشت: مرکز بهبودی اقامتی میان مدت وابستگی به مواد رها با مساحت کلی 800 مترمربع و فضای فیزیکی 700 متر، با سرمایه گذاری بخش خصوصی درمدت 3 ماه تکمیل و تجهیز شده است که 10 نفرمشغول به کارخواهند شد.
وی بیان داشت:مرکز فوق که با مجوز وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی کشور فعالیت خواهد نمود، بدون شک اگر خوب ‏عمل کند می تواند در درمان اعتیاد کمک کننده باشند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در این مراسم گفت: این مرکز سی امین مرکز ترک اعتیاد در استان می باشد و اولین ومجهزترین مرکزی است که تحت مدیریت یک پزشک اداره خواهد شد زیرا کلیه این مراکز توسط افراد بهبود یافته اداره می شوند ولی این مرکز با نگاه علمی وارد صحنه شده است و می تواند مکان آموزشی مناسبی برای متقاضیان ومدیران کمپ های دیگر باشد.
صادق زاده افزود: به امید خدا قرار است در آینده نزدیک بخشTC  این مرکز به منظورایجاد تغییرات کلی درسبک زندگی معتاد شامل: پرهیز از استعمال مواد مخدر، ایجاد صداقت فردی، کسب مهارتهای اجتماعی مفید و ....نیز راه اندازی شود.
در ادامه حبیب ا... خنجری فرماندار شهرستان عنوان کرد: اعتیاد یک بیماری جدی است و معتاد یک بیماراست نه مجرم، بنابراین همه باید برای جلو گیری از گسترش این بیماری و درمان آن تلاش کنیم و دراین حوزه بایستی چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.
وی اظهارداشت: اعتیاد یک مشکل جهانی است وبرای پیشگیری ازاین پدیده شوم راهکارهایی از قبیل راه اندازی مراکز ترک اعتیاد اندیشیده شده است تا از آسیبهای این حوزه کاسته شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه یکی از بدترین معضلات اجتماعی و فرهنگی حال حاضر کشور بحث اعتیاد است، اظهارتأسف نموده و گفت: این معضل در بسیاری از قشرها ریشه دوانده و سرایت کرده به گونه‌ای که به سن دبستان و زیر ده سال رسیده و متأسفانه گرایش زنان نیز به اعتیاد افزایش یافته است و کمتر خانواده‌ای را داریم که از این موضوع رنج نبرد.
فرماندار زرند با بیان اینکه این مشکل، موضوعی است که همه ما باید احساس خطر کنیم و کسی نباید خود را کناربکشد، عنوان داشت: دولت تدبیر و امید به مسائل اجتماعی و فرهنگی بسیاراهمیت می‌دهد، همه ما در این دولت مسئولیت داریم پس باید متعهدانه در این راستا گام برداریم.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به این مطلب که مرکز بهبودی اقامتی رها برای میان‌مدت کار بسیار خوبی ست، تاکید کرد: همه باید احساس وظیفه کرده، دست به دست هم دهیم و به بخشی از افراد جامعه که داوطلبانه به این محیط‌ها ورود پیدا می‌کنند کمک نماییم تا از این خطر رهایی یابند.
 


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲