مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۸/۱۳

مصوبات سفر معاون رئیس جمهوری به شهرستان زرند،

از ایجاد سکوهای اضطراری در کمپ تا راه‌اندازی مسکن امن در زرند

در پی بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از مناطق زلزله زده شهرستان زرند و حضور در ستاد بحران این شهرستان مصوباتی ارایه شد.

جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمان روز پنجشنبه در نشست ستاد بحران شهرستان زرند در تشریح مصوبات سفر معاون رئیس جمهوری به شهرستان زرند گفت: با توجه به آسیب دیدن اماکن اداری، مذهبی عمومی و شهری اعتبار لازم برای نوسازی و مرمت این واحدها اختصاص می یابد.

ابوالقاسم سیف الهی افزود: اعتبار لازم برای احداث پاسگاه های انتظامی، زندان و مدارس نیز تامین می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به توزیع چادر امانی در شهرستان زرند، تا فرداچادر به همه واحدهای شهری و تا دوشنبه به همه واحدهای روستایی آسیب دیده ارائه می شود.

سیف الهی افزود: با عنایت به احداث اردوگاه موقت در زرند، باید اقدامات گرمایشی توسط هلال حمر انجام و تکمیل شود.

جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: براساس مصوبات این سفر، مسکن امن برای دو هزار و 500 واحد روستایی و پنج هزار واحد شهری و نیز بری  دو هزار و 500 واحد شهری و روستایی کوهبنان اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: با توجه به ضرورت و فوریت اورژانس شهرستان و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن  در اسرع در این راستان اقدام می شود.

جانشین مدیریت بحران استان کرمان مصوب شدن ایجاد سکوهای اضطراری در کمپ زرند را  نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: در این نشست مصوب شده که 50 درصد هزینه های عوارض مسکونی و تجاری به شهرداری زرند اختصاص یابد تا در دریافت پروانه برای واحدهای جدید رایگان باشد.

وی عنوان کرد: در این سفر همچنین مصوب شده که با هماهنگی فرمانداری و دادستان زرند نسبت به تخزیب واحدهای قدیمی که تسهیلات نوسازی را دریافت کرده و واحد جدید را احداث کرده اند اما واحد قدیمی خود را تخریب نکرده اند نیز اقدام شود.

معاون امور فنی و عمرانی استاندار کرمان گفت: همچنین مقرر شده که با کارشناسی معاون عمرانی و جمع بندی اعتبارات مورد نیاز و اثر زلزله را ظرف سه روز کارشناسی کرده و مراتب به سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام شود.

وی افزود: همچنین مصوب شده که سقف تنخواه به استاندار کرمان اعلام شود تا در زمان حوادث این چنین مورد استفاده قرار گیرد.

جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمان تصریح کرد: همچنین قرار شد موارد زیرساختی آب و برق نیز با توجه به فرسوده بودن شبکه های آنها  مورد بررسی قرار گیرد و خسارت وارده بررسی شود و گزارش لازم از سوی کارشناس تنظیم و ارسال و تامین اعتبار شود.
منبع:ایسنا


منبع : فرمانداری زرند
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲