مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۸/۱۳

نماینده مردم زرند در خانه ملت خبر داد:

وقوع به طور متوسط هر ۹ سال یک زلزله بالای ۵ ریشتر در زرند

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: از بعد از انقلاب تاکنون به طور متوسط هر ۹ سال یک زلزله بالای پنج ریشتر و در هر چهار و نیم سال یک زلزله بین ۴ تا ۵ ریشتر در شهرستان زرند رخ داده است.

 دکتر "حسین امیری خامکانی" ظهر امروز پنجشنبه 13 آبانماه در شورای مدیریت بحران استان کرمان در شهرستان زرند با حضور معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت گفت: مردم شهرستان های زرند و کوهبنان پذیرفته اند که روی گسل زندگی می کنند و دولت نیز این موضوع را پذیرفته، لذا  امیدواریم واحدهای این شهرستان مقاوم سازی شود تا با بروز حوادث غیر مترقبه دچار مشکل نشویم.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان افزود: در کنار واحدهای مسکونی شهرستان زرند، باید به بازسازی واحدهای مسکونی شهرستان کوهبنان نیز توجه لازم صورت گیرد.

امیری بیان کرد: شهرستان کوهبنان با بیش از 22 هزار نفر جمعیت روی گسل است و باید عنایت شود که بخشی از واحدهای غیر مقاوم این شهرستان نیز مورد بازسازی قرار گیرند.

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دو هفته اخیر با مسئولان مختلف کشوری موضوع  زلزله های زرند مطرح و بررسی شده است تصریح کرد: استاندار و معاونین کرمان در این دوهفته تلاش های زیادی داشتند و به صورت خستگی ناپذیر برای حل مشکلات مردم زرند اقدام کرده اند.
منبع : ایسنا


منبع : فرمانداری زرند


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲