این مراسم افتتاحیه با حضورحبیب الله خنجری فرماندار و مهرداد مداحی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، صورت گرفت.
خنجری در حاشیه این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای شعار و اهداف اقتصاد مقاومتی در سطح کشور، اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های شهرستان زرند اشتغال میباشد. لذا رویکرد دولت تدبیر و امید در جهت ایجاد مشاغل خرد و کارآفرین، در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری میباشد.
در ادامه آقای بی باک مدیر و استاد کار این کارگاه و نمایشگاه به ارائه گزارشی از عملکرد خود و کارگاه و نمایشگاه مذکور پرداخت و گفت: این کارگاه با هدف تربیت نیروی انسانی ماهر بصورت استاد و شاگردی و با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای فعالیت مینماید. لذا از عموم علاقمندان جهت فراگیری آموزش های مربوطه دعوت به عمل می آید.
وی در ادامه با ابراز امیدواری از روند کاری این کارگاه تصریح داشت: با گسترش این هنر و کارگاه بتوانیم نیروهای بیشتری را استخدام و آموزش دهیم و گام موثری در راستای تحقق شعار و اهداف اقتصاد مقاومتی برداشته شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، این کارگاه و نمایشگاه سفال نقش برجسته برای اولین بار در شهرستان و با هزینه ای بالغ بر ۵۰0 میلیون ریال در زرند راه اندازی شده است وهم اکنون بیش از 10 نفر به صورت مستقیم در این کارگاه و نمایشگاه مشغول به کار میباشند. کتیبه های سفالی تولید شده در این کارگاه کار دست بوده و قابلیت اجرا در هر جای ساختمان را دارد.
شایان ذکر است هم اکنون نیز این کارگاه سفارشاتی از دیگر نقاط و شهرستان های استان دارد.   به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند این طرح ها با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند، علی حسن زاده بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین اجرایی شهرستان در قالب افتتاح زیرسازی و آسفالت روستای ده احمدی سربنان به متراژ 5100 متر مربع با اعتباری بالغ بر1 میلیارد و 148 میلیون ریال.
زیرسازی و آسفالت روستای قنات البشر به متراژ 1624 متر مربع با اعتباری بالغ بر 480 میلیون ریال.
زیرسازی و بهسازی و آسفالت روستای عیسی آباد به متراژ 4100 متر مربع با اعتباری بالغ بر 888 میلیون ریال و همینطور جدول گذاری معابر این روستا به متراژ 1050 متر با اعتباری بالغ بر0 18 میلیون ریال.
زیرسازی و بهسازی و آسفالت روستای ختم سربنان به متراژ 4500 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 980 میلیون ریال، به بهره برداری رسید.
شایان ذکر است در ادامه مسئولین یاد شده در جشنواره غذای مدرسه شهید زعیم باشی روستای عیسی آباد حضور بهم رساندن.   به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، صبح امروز حبیب الله خنجری فرماندار به همراه مهندس رضا نورالدینی معاونت امور عمرانی فرمانداری شهرستان زرند، از روند ساخت بیمارستان جایگزین در حال احداث سینا زرند صورت سرزده بازدید کردند.   به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید زرند صبح امروز سه شنبه مورخ 26/10/96 با حضور حبیب ا... خنجری فرماندار، حجه الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند، سیدمهدی قویدل دادستان ، شاهرخی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، اعضاء شورای اسلامی شهر زرند در دوره پنجم  و جمعی از مسؤلان شهرستان در محل سینما آزادی زرند برگزار و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات احمد محمدی شهردار سابق و رضا یزدان پناه سرپرست شهرداری، محمدرضا مهدلو به عنوان شهردار جدید شهر زرند منصوب شد.
حبیب ا... خنجری فرماندار شهرستان در سخنان خود از تلاش و خدمات محمدی شهردار سابق زرند تقدیر نموده و افزود: محمدی در زمان پرالتهابی سُکان شهرداری را در دست گرفت که ضمن هماهنگی مطلوب و مؤثر با فرمانداری و سایر ادارات شهرستان عملکرد رضایت بخشی را در کارنامه فعالیت های خود برجای گذاشت و برای وی آرزوی موفقیت و توفیق خدمت در پست های دیگر را نمود.
فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود از رضا یزدان پناه سرپرست شهرداری زرند نیز تقدیر کرده و بیان داشت: باتوجه به اینکه درطول دوره سرپرستی و انتخاب شهردار ممکن است بحران هایی به وجود آید، یزدان پناه در زمان سرپرستی خود در شهرداری به خوبی این مجموعه و بحران های احتمالی را مدیریت نموده و با کمترین تنش و مشکلاتی امور شهرداری را به خوبی هدایت نموده است.
وی افزود: با شناختی که از مهدلو بعنوان شهردار منتخب شهر زرند دارم و صداقت، پشتکار و جدیّت ایشان، مطمئنم که توانایی مدیریت این مجموعه را خواهد داشت و برای ساختن شهر زرند از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. 
نماینده عالی دولت در شهرستان درادامه مراسم به ارائه خلاصه ای از شرح وظایف شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر پرداخت که از مهمترین آنها می توان به موضوع جلب مشارکت های مردمی اشاره نمود و تحقق این امر را به نفع شهرداری و شهروندان دانست و نیز یادآورشد،  با توجه به صنعتی بودن شهرستان زرند می توان ضمن تعامل و همکاری با واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان و جلب اعتماد آنان، درراستای حفاظت و صیانت از حقوق شهروندان فهیم و متعهد زرند برای ساختن هرچه بهتر و زیباتر شهرتلاش و کوشش نمود.