به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، حبیب الله خنجری فرماندار در بازدید از ادارات مختلف از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ...  از نزدیک در جریان روند انجام امور، نحوه برخورد پرسنل با ارباب رجوع ، فرآیند رسیدگی به درخواست مراجعه کنندگان و همچنین مسائل و مشکلات موجود در ادارات مذکور قرار گرفت.
خنجری با بیان اینکه در سال جدید، فرمانداری زرند نسبت به بازرسی و بازدید از ادارات شهرستان به صورت مرتب و سرزده عزم جدی دارد، هدف از اجرای این طرح را بررسی نقاط قوت و ضعف ادارات و رسیدگی به مشکلات احتمالی برشمرد و  خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی عبادت دانست و اظهار امیدواری کرد: مسئولین و مدیران سازمانها، نهادها و ادارات دولتی شهرستان زرند درراستای خدمت رسانی بهتر به مراجعین و ارباب رجوع اهتمام ویژه ای داشته باشند.
در ادامه مسئولین و کارکنان ادارات فوق نیز به بیان گزارشی از عملکرد و فعالیت های حوزه مدیریتی خود پرداختند.
    به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، جلسه ستاد صیانت ازحقوق شهروندی با محوریت جلوگیری از موج جدید آنفولانزای فوق حاد پرندگان به ریاست علی صادق زاده معاون امور سیاسی اجتماعی فرمانداری و با حضور سرهنگ میرزایی فرماندهی انتظامی،سروان کاظمی فرماندهی پلیس راه زرند- یزد، حسن زاده بخشدار مرکزی، شهابی نژاد بخشدار یزدان آباد، در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
علی صادق زاده ضمن تبریک سال نو و تقدیر و تشکر از تلاش های مسئولین در سال 96 گفت: هم اندیشی در جهت رفع مشکلات و رسیدن به یک جامعه سالم یک مورد از صیانت از حقوق شهروندی می باشد .
وی گفت: سلامتی مردم در اولویت کاری همه مسئولین می باشد و قطعاً سهل انگاری و غفلت از توصیه های بهداشتی و عدم توجه به نکات ایمنی موجب شیوع بسیاری از بیماری ها خواهد بود.
وی با تاکید بر ضرورت پیشگیری بیماری ها  بویژه آنفولانزای پرندگان گفت: یکی از راه های پیشگیری این بیماری جلوگیری از ورود پرندگان از بعضی کشورها ی همجوار می باشد.
 معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زرند افزود : زحمات و تلاش های نیروی انتظامی و پلیس راه  بر کسی پوشیده نیست  که  جای دارد از  زحمات ایشان تقدیر  و تشکر نمود، وی گفت : باید  از  توان و ظرفیت این نیرو ها در جلوگیری از  ورود  طیور در شهرستان  استفاده کرد  چرا که اداره دامپزشکی  به تنهای قادر به جلوگیری از بیماری آنفولانزای پرندگان نمی باشد و  این امر بسیج همگانی را می طلبد وی خواستار  تعامل و همکاری  تمامی ادارات و نهادها شد.
در ادامه دکترلطفعلی پور رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گفت: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در اغلب استان های کشور و همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی این  شهرستان و هم مرز بودن با استان یزد، با همکاری پلیس راه  برای کنترل این بیماری ، نسبت به ایجاد پست قرنطینه  در 40کیلومتری جاده زرند (دو راهی سنگ سیریز)  اقدام  و  از تردد خودروهای فاقد مجوز حمل طیور جلوگیری خواهدشد.
وی افزود: با متخلفین برابر قوانین برخورد می گردد.
لطفعلی پور خواستارهمکاری همه آحاد مردم بویژه بهره برداران صنعت طیور با مامورین نیروی انتظامی و دامپزشکی شد .
در پایان هریک از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص محور جلسه  بیان کردند.
 
    اولین جلسه ستاد ساماندهی اتباع خارجی شهرستان زرند در سال جدید، صبح امروز با حضور سید مهدی قویدل دادستان، سرهنگ میرزایی فرمانده انتظامی، بخشداران تابعه و سایر اعضاء به ریاست حبیب الله خنجری فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، در این جلسه آخرین وضعیت اتباع و مهاجرین مجاز و غیرمجاز این شهرستان و ارتقاء سطح هماهنگی‌ها بین دستگاه‌های مربوطه جهت مدیریت بهینه‌ امور مربوط به اتباع خارجی بررسی شد.
خنجری فرماندار هدف از تشکیل ستاد ساماندهی اتباع غیرمجاز و خارجی در شهرستان را رصد و کنترل اتباع بیگانه دانست و گفت:  استان کرمان خصوصا شهرستان زرند یکی مراکز پر حاشیه در این زمینه می باشد. لذا با توجه به موقعیت حساس و ویژه منطقه ما از این حیث، باید با استفاده از همه ابزارها ادارات و دستگاههای شهرستان، دهیاری ها و شوراها، شهرداریها و... به رصد پرداخته و با حضور و فعالیت اتباع خارجی غیرمجاز در سطح شهرستان برخورد جدی شود.
وی با بیان اینکه باید تمامی اعضاء ستاد عزم جدی در برخورد قاطع با اتباع غیر مجاز و اتباع متخلف مجاز داشته باشند، اظهار داشت: اتباع بیگانه در صورت اشتغال باید کارت کار دریافت نمایند، در غیر اینصورت اشتغال آنان غیر قانونی و با ایشان و صاحب کار برخورد خواهد شد.
قویدل دادستان نیز در این جلسه استفاده از اتباع بیگانه در ادارات دولتی را ممنوع و فاقد وجاهت قانونی دانست و خواستارآگاهی و فرهنگ سازیهای مربوطه در بین مردم نسبت به خطرات و آثار سوء بکارگیری اتباع بیگانه غیر مجاز، شد.
    به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، حبیب الله خنجری فرماندار در اولین شورای اداری شهرستان زرند در سال جدید، ضمن تبریک سال نو و تقارن شروع سال با ماه مبارک رجب، مخصوصا ولادت حضرت امام علی(ع) مولود کعبه، ابراز امیدواری کرد این سال به برکت ماه رجب سال بسیار خوب و پرباری برای شهروندان زرندی و هم استانی های عزیز باشد.
وی در خصوص نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، شعار امسال را بسیار عالی توصیف کرد و اظهار داشت: تحقق راهبرد شعار امسال مستلزم حمایت همه جانبه مسئولین و مردم از مدیران بنگاه های داخلی و ارتقاء کیفی کالاهای تولید داخل قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی می باشد که انجام این امر مهم گسترش زمینه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و مهمتر از آن کاهش وابستگی به تولیدات خارجی را بدنبال خواهد داشت.
 نماینده عالی دولت در شهرستان با عنوان اینکه حمایت از کالاهای داخلی نیازمند فرهنگ سازی عمومی و اعتماد سازی در سطح اقشار مختلف جامعه میباشد، گفت: در این خصوص لازم است تمام دستگاه های اجرایی شهرستان زرند اقدامات لازم را معمول دارند.
در ادامه این جلسه فرماندار ضمن اشاره به این موضوع که حضور و اقدام پررنگ مسئولین اجرایی دولتی در بحث استفاده از کالای داخل در ادارات و سازمانهای مربوطه منجر به فرهنگ سازی در بین مردم و دیگر ارگانها و سازمان های غیر دولتی میشود، ابراز داشت: شعار امسال مربوط به دو طرف یعنی هم تولید کننده و هم مصرف کننده است. یعنی هردو طرف باید احساس مسئولیت داشته باشند.
فرماندار زرند در خصوص بحران بسیار جدی آب در شهرستان اعلام داشت: تمامی مسئولین مؤظفند با توجه به خشکسالی های پی در پی مخصوصا امسال به مدیریت مصرف آب دقت کافی داشته باشند و نسبت به کاهش مصرف آب اقدام نمایند.
خنجری در ادامه مواردی در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری، ستاد تسهیلات سفر در نوروز، همکاری بانکهای سطح شهرستان با وام گیرندگان، اعیاد شعبانیه، نظارت بر پروژه های عمرانی در سطح شهرستان، بازرسی از ادارات و همچنین به رویکرد جدید امسال فرمانداری زرند در برگزاری جلسات اداری بعد از وقت اداری در راستای تکریم ارباب رجوع، مواردی را مطرح و تذکرات لازم را ارائه و خواستار همکاری همه جانبه مسئولین اجرایی شهرستان با یکدیگر شد.